5 super tipů, jak pomoci vašemu dítěti usnout

Date:

Uspat dítě rychle, efektivně a bez odmlouvání je výzva pro každou maminku na světě. Ne vždy je to ideální, ale existují způsoby, které proces usínání urychlí. Dokonce, aniž byste museli vařit šálek mléka s medem, nebo jiné podivné odvary.

Pro dítě je ještě důležitější než pro dospělého člověka, aby mělo správně nastaveno biologické hodiny.

Každodenní rituál

Pro dítě je ještě důležitější než pro dospělého člověka, aby mělo správně nastaveno biologické hodiny. To znamená chodit spát ve stejnou dobu a to nejlépe s příběhem a malým rituálem. To však nemusí být jen pohádka nebo ukolébavka na dobrou noc. Ideální je, když nastavíte dítěti rituál, které ho krůček po krůčku vezme až do říše snů. Stanovte si rutinu mytí zoubků s příběhem, uspávání hraček, případně můžete přidat různorodé činnosti, které dítěti naznačí, že se blíží usínání. A to nenásilně a hravě.

Hodina klidu

Třeba si uvědomit, že dětské tělo pracuje přibližně stejně jako to dospělé, jen je mnohem citlivější. Proto na rychlejší usínání dětí platí, vyvaruje-li se před spaním námaze, honění, aktivitě, která ho rozruší. Rovněž byste měli stanovit hodinu před spaním bez televizoru či tabletu, ale například s knížkou v ruce, při mluvení nebo poslechu hudby.

Jděte příkladem

Není nic vhodnějšího, pokud o uklidnění před spánkem nejen mluvíte, ale si ho projdete spolu s dítětem. Mluvíme například o praxi správného dýchání, meditaci, uklidnění, relaxaci. Zkuste tyto činnosti spolu s dítětem. Ono bude rádo, že to táhnete spolu s ním a uklidnění mysli pomůže usnout i vám. Ačkoli o něco později.

A young mother talking to her sad toddler son inside in a bedroom.

Máte doma digitálně závislé dítě? 1. část
Buďte laskaví

Žádné honění do postele a křik. Vhodnější cesta je forma objetí, laskavosti a pěkného slova. Skvělé je si zhodnotit den a říct si, co hezkého jste zažili. Laskavé objetí před spaním je nesmírně důležité. Dítě se cítí šťastné a to zvyšuje pravděpodobnost, že bude klidné a bude lépe usne.

Pozor na čokoládu

Mnoho rodičů po večeři dopřeje dětem dezert v podobě čokolády. Čokoláda určitě není špatná, ale večer je na ni špatná doba. Obsahuje totiž kofein. I jeho minimální množství může mít na usínání dítěte negativní vliv. Čokoládu je proto vhodné volit jako sladkou odměnu po obědě. A večer bude dítě usínat sladší.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Plazmová svářečka aneb kde shánět náhradní díly?

Popularita plazmových řezaček je u řemeslníků na volné noze...

Souboj Free VPN Planet Premium x Windscribe Free: V čem je která lepší?

Jaká z těchto VPN je lepší: Free Planet VPN,...

Реs a cestování autem. Jak na to?

I z pejska se může stát nadšený cestovatel, pokud...

Ekzém na rukou příčiny a druhy

Kůže je červená, popraskaná, mokvá, svědí nebo bolí –...