Souboj Free VPN Planet Premium x Windscribe Free: V čem je která lepší?

Date:

Jaká z těchto VPN je lepší: Free Planet VPN, nebo se spíše vyplatí Windscribe VPN Free? Vlastnosti obou VPN jsme vzájemně porovnali, konečný výsledek je 7/10 ku 7,8/10.

Rychlost stahování a nahrávání Free Planet VPN Premium proti Windscribe VPN Free, kdo je rychlejší?

Důležitý parametr VPN je rychlost, což lze říct také o Free VPN Planet a Windscribe Free.

První jmenovaná v našem testu dosáhla rychlosti 42 Mb/s, u druhé 25 Mb/s. Free Planet VPN se projevila o 17 Mb/s rychlejší oproti Windscribe VPN Free.

Zjišťovali jsme také upload, u Free VPN Planet jsme naměřili 24 Mb/s. Windscribe VPN Free jsme naměřili hodnoty 26 Mb/s, v důsledku čehož je o 2 Mb/s rychlejší.

U první VPN jsme naměřili průměrnou rychlost odezvy 76 ms. Druhé Windscribe Free skript naměřil 21 ms. Pro rychlost odezvu platí, že nižší hodnota je výhodnější, tudíž Free Planet VPN Premium v porovnání byla o 55 ms horší.

Skóre po první disciplíně Free VPN Planet Premium – Windscribe Free je 3 /10 : 3/10.

Daří se Free Planet VPN přehrávat Netflix?

Pro odblokování Netflixu je důležitá vysoká rychlost, Free Planet VPN Premium toto zvládá. Obvykle stačí spustit VPN a zvolit příslušnou zemi, Windscribe Free odblokovat Netflix má.

Díky VPN lze sledovat i blokovaná YouTube videa, přičemž Windscribe Free tuto funkci zahrnuje. Druhá z porovnávaných VPNek funkci odblokování videí na YouTube obsahuje.

Mezi další důležité funkce VPN patří ochrana před únikem DNS, multi-hop připojení a Tor. Pro příklad Free VPN Planet Premium nabízí ochranu před vyzrazením DNS a Windscribe Free např. poskytuje zařazení stránek na whitelist.

V části Funkce je tak skóre 7 /10 vs. 8/10.

Obstojí Free Planet VPN Premium v nabídce počtu serverů a zemí?

Šíře nabídky serverů může napovídat o rychlosti připojení, Free Planet VPN Premium má v nabídce 1 260 serverů. V nabídce Windscribe VPN Free jsme napočítali celkem 25 serverů. První z VPN jich tak nabízí o 1235 víc .

Podobně důležitý je počet zemí, u Windscribe VPN Free v okamžiku psaní článku byl 11. Druhá porovnávaná VPN nabízí 50, což je o 39 víc. V tomto měření sil tak vítězí .

Sledujte také počet současně připojitelných zařízení, jichž Free VPN Planet umí 10. Windscribe Free povoluje současně připojit neomezeně zařízení. Úplný přehled vlastností najdete v článku nejlepší VPN pro PC.

Které platformy zvládá Free Planet VPN a jaké nabízí Windscribe Free VPN?

Podporovaná zařízení jsou asi nejdůležitějším parametrem VPN, Free Planet VPN Premium umí operační systém Android a zabezpečí iOS. Srovnávaná VPN Windscribe VPN Free operační systém iOS pokrývá, zařízení s Androidem standardně dokáže připojit.

Poskytování informací o provozu VPN se řídí jurisdikcí země, kde má její provozovatel svoje sídlo. Free Planet VPN byla založena v Rumunsku. Provozovatel druhé VPN má kořeny v Kanadě.

Služba Free Planet VPN není k mání v češtině, Windscribe Free VPN česky přeložena je.

V hodnocení podporovaných platforem dosáhla Free VPN Planet Premium výsledku 10/10 a Windscribe Free VPN získává hodnocení 8/10.

Cena Free Planet VPN : Windscribe VPN Free

Windscribe Free můžete mít zdarma, druhou VPN si můžete objednat již od 56 Kč měsíčně. Výsledné hodnocení VPN za poměr ceny a dostupných funkcí je 7/10 pro první a 10 /10 pro druhou VPN ze srovnání.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Gravel kola pro vaši skvělou jízdu i po náročnějším povrchu

Stále více cyklistů se rádo projede nejen po klasických...

Aplikace pro školky: Efektivní pomocník pro správu mateřské školy

Správa školky je náročným úkolem. Proto se nabízí nástroje,...

Plazmová svářečka aneb kde shánět náhradní díly?

Popularita plazmových řezaček je u řemeslníků na volné noze...