Soud zamítl Trumpovu žalobu ve věci zablokovaného účtu na Twitteru

Date:

Soudce ve svém rozhodnutí označil argument, že Twitter „cenzuroval“ Trumpa v rozporu s právem na svobodu projevu, za slabý, protože první dodatek ústavy zakazuje vládním orgánům – a nikoli soukromým firmám – zasahovat do toho, co říkají občané.

„Smluvní podmínky umožnily Twitteru jednat tak, jak uzná za vhodné, pokud jde o jakýkoli účet nebo obsah az jakéhokoli důvodu,“ uvedl soudce James Donato ve zdůvodnění svého rozhodnutí o zamítnutí žaloby.

Donato nechal otevřené dveře, aby bylo možné žalobu, kterou podal Trump, Americká konzervativní unie a několik lidí, upravit a znovu podat. Žaloba uvádí Twitter a jeho bývalého šéfa Jacka Dorseyho jako obžalované a žádá náhradu škody v hotovosti, jakož i vydání příkazu k okamžitému odblokování pozastavených účtů.

Judge gavel and scale in court. Library with lot of books in background

Trumpovy účty na Twitteru, Facebooku a dalších sociálních sítích byly zablokovány po útoku jeho příznivců na sídlo Kongresu ve Washingtonu, k němuž došlo 6. ledna 2021. Kritici Trumpovi vyčítali, že k útoku podněcoval i svými statusy, čímž porušil pravidla on-line sítí. Krátce před útokem vyslovil dosud neprokázaná obvinění z podvodů v prezidentských volbách, které prohrál.

Soudní prohra přichází v době, kdy miliardář Elon Musk kupuje Twitter a slíbil, že omezí „moderování obsahu“ na zákonné minimum.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Plazmová svářečka aneb kde shánět náhradní díly?

Popularita plazmových řezaček je u řemeslníků na volné noze...

Souboj Free VPN Planet Premium x Windscribe Free: V čem je která lepší?

Jaká z těchto VPN je lepší: Free Planet VPN,...

Реs a cestování autem. Jak na to?

I z pejska se může stát nadšený cestovatel, pokud...

Ekzém na rukou příčiny a druhy

Kůže je červená, popraskaná, mokvá, svědí nebo bolí –...