5 znaků, kdy už nemá smysl zachraňovat vztah

Date:

Někdy jsou chvíle, kdy je třeba učinit i bolestné rozhodnutí. Hlavně ale proto, aby bolest už netrvala dlouho. Nedorozumění a chvíle ochlazení jsou běžné v každém vztahu. Občas je ovšem vhodné poznat i náznaky, že už se to prostě nevrátí do starých kolejí. A každá snaha je horší než rychlý konec.

Protiklady se mohou přitahovat, ale udržet vztah protikladů pohromadě, je mimořádně obtížné.

Nemáte nic společného

Jak se říká, protiklady se mohou přitahovat, ale udržet vztah protikladů pohromadě, je mimořádně obtížné. Často nemožné. „Základní kompatibilita v takových věcech, jako jsou hodnoty a světonázor, jsou nezbytné pro pohodlný a dlouhodobý vztah,“ říká antropoložka Helen Fisher. Pokud jste radikálně odlišní, respekt a kompromis mohou stačit, ale také nemusí. Pokud máte pocit, že žijete s člověkem, který jako by byl ve všem úplně jiného ražení než vy, raději si najděte někoho kompatibilního.

Podvádíte se

Pokud jste sjeli z cesty věrnosti, ještě je vždy možné provést nápravu. Pokud je však podvádění oboustranné, případně se odehrálo více než jednou, je lepší zkusit štěstí jinde než ve společném vztahu. Protože v takovém případě už každý z vás hledá v podstatě náhradu, akorát to nikdo neřekl oficiálně.

vztah, krize, hádka, partneři

5 změn, které musí udělat každý vztah jinak se rozpadne
Nevidíte společnou budoucnost

Možná si uvědomujete, že váš partner je fajn chlap, ale vy si neumíte představit fungování s ním v budoucnosti. „Začátkem je selhání v komunikaci, které může vést k tomu, že kdysi blízký pár začne fungovat ve zcela jiných sférách a budou žít spíše jako spolubydlící než partneři,“ říká Fischer. No a tehdy se každý ve vztahu začne cítit izolován a osamělý a bude hledat emocionální intimitu jinde. Pokud nevidíte s partnerem budoucnost, tak do ní už nekráčejte.

Nedůvěřujete si

Sensual Couple Embracing In Bed

Na vztah je podstatná důvěra. Pokud máte pocit, že partner vám klame, nevěříte si navzájem, podezíráte se, že například ve vztahu k dítěti jde proti vám a komunikace zarubána, tak je lepší si říct, že důvěru budete hledat jinde. Protože to není něco, co se lze naučit, nebo kde se dají dělat kompromisy.

Děláte si navzdory

Tento bod je již prakticky předrozchodový. Kdysi milovaná dvojice si dělá navzdory. Schválně dělá druhému špatně, případně to, co se mu nelíbí. Možná vám je už i líto, kde vztah dospěl, ale už na druhém nevidíte nic dobrého, jen příležitost, jak se mu pomstít a vytočit ho. To je obvykle bod, ze kterého již není návratu do pěkného vztahu.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Plazmová svářečka aneb kde shánět náhradní díly?

Popularita plazmových řezaček je u řemeslníků na volné noze...

Souboj Free VPN Planet Premium x Windscribe Free: V čem je která lepší?

Jaká z těchto VPN je lepší: Free Planet VPN,...

Реs a cestování autem. Jak na to?

I z pejska se může stát nadšený cestovatel, pokud...

Ekzém na rukou příčiny a druhy

Kůže je červená, popraskaná, mokvá, svědí nebo bolí –...