Gravel kola pro vaši skvělou jízdu i po náročnějším povrchu

Date:

Stále více cyklistů se rádo projede nejen po klasických silnicích, cyklostezkách a pěšinách, ale také v náročnějším terénu, kde je dobré mít kolo vybaveno jiným typem plášťů tak, aby byla jízda co nejpříjemnější a bezpečná. Právě proto jsou tady gravel kola, která vás překvapí svou novou geometrií rámu. 

Rozdíl mezi gravel kolem a cyklokrosovým kolem

Gravel a cyklokrosová kola jsem na první pohled jako kola silniční. Není tomu ale tak, mají jinou geometrii rámu. Stejně tak nemají odpružení a jsou opatřeny širšími řídítky a silnějšími plášti s výraznějším vzorem. To umožňuje větší roztažení rukou pro lepší stabilitu, skvělo manipulaci s kolem a pohodlí i na nerovných a různorodých terénech.

Rozdíl mezi gravel a cyklokrosovým kolem je především v délce jízdy. Cyklokrosové modely se hodí pro závody a krátkou rychlou jízdu plnou akce ve vysokém tempu. Ovšem stále populárnější gravel bike je odolnou alternativou, která je skvělá i na několikadenní výlety. 

Volit můžete hliníková gravel kola, karbonová nebo ocelová gravel kola. Líbit se vám jistě bude např. ISAAC – Hadron Xplore GRX600 1×11 autumn bronze 2023 model. Jde o lehké gravel kolo s hliníkovým rámem a vidlicí, sadou Shimano GRX600 a sportovní geometrií, jež skvěle poslouží při sportovní jízdě i dlouhých vyjížďkách po silnici nebo v náročnějším terénu.

Levnější, ale stále kvalitní variantou je i gravelové kolo FOCUS ATLAS 6.7 28“ Slate Gray 2023. Má lehounký hliníkový rám a karbonovou vidlici, osazeno je komponenty Shimano GRX. 

Mnohé doplňky ke kolům i oblečení do každého počasí

Na Bikero.cz najdete velkou nabídku gravel kol, ale také příslušenství, které vám přijde vhod na krátkých i dlouhých trasách. 

Dobré je zaměřit se na gripy a omotávky a rohy Race Face či jiné kvalitní, zvláště když chcete jezdit dlouhé trasy. I pedály stojí za zvážení, abyste podávali skvělé výkony s ohledem na pohodlí nohou. Nářadí, helmy, brýle, tretry i cyklo obuv a mnohé jiné vám na Bikero.cz nabídnou v dokonalé kvalitě za skvělé ceny. Podívejte se sami.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Aplikace pro školky: Efektivní pomocník pro správu mateřské školy

Správa školky je náročným úkolem. Proto se nabízí nástroje,...

Plazmová svářečka aneb kde shánět náhradní díly?

Popularita plazmových řezaček je u řemeslníků na volné noze...

Souboj Free VPN Planet Premium x Windscribe Free: V čem je která lepší?

Jaká z těchto VPN je lepší: Free Planet VPN,...